ZÁŘÍME NA CESTĚ K VAŠEMU ZDRAVÍ

Vlastně je to krásná situace. Oba partneři se shodují na tom, že si přejí společného potomka.

Nezřídka tím ale začíná zoufalý boj o jeho početí. Protože to je dnes pro řadu párů citlivé téma. 

Důvodů existuje celá řada: fyzické onemocnění ženy nebo muže, nevhodné životní okolnosti, stres, možné psychické bloky...

Chcete-li si vytvořit vlastní názor na účinnost námi nabízené přírodní terapie, můžete se za naší podpory vydat na 

 

Cestu k těhotenství 

 

Co vás na této cestě čeká?

První společné informativní nezávazné setkání s terapeutem. Společně s partnerem získáte informace o terapeutických postupech a přírodních metodách léčení, které využíváme. Navrhneme ideální cestu právě pro vás. 

A pak už záleží jen na vás, zda se na tuto cestu vydáte spolu s námi.

Nejdůležitějším předpokladem úspěšné terapie také je, abyste sami přijali a uznali důležitost souhry těla a duše. Tento pohled na skutečnost vám dá šanci přestat se cítit jako oběť a porozumět procesům ve svém těle, jejich možným psychickým příčinám - a za určitých okolností je také vhodně ovlivňovat. 

Důležitým cílem obou partnerů je najít cestu, která je touto životní situací provede, naše terapie napomáhá při hledání jiných cest k naplnění a jiných možností, jak v sobě opět probudit radost ze života. 

Úvodní konzultace je bezplatná. 

Reference od našich maminek a tatínků:

Ten kto si otvoril tuto stranku, ma rovnaky problem ako sme mali my s partnerom pred rokom... Tuzi po dietatku, no zial stale sa nedari zene otehotniet, napriek tomu, ze je po zdravotnej stranke v poriadku. V mojom pripade sa zlucilo viac faktorov naraz, ktore som potrebovala odburat - stres, vnutorny nepokoj, nevyrovnanost z predosleho vztahu a urcite uz aj vek do toho mohol zasiahnut... Vdaka Honzovi a Maruske sa dnes tesime z trojmesacnej dcerky Sofinky. Su to skveli ludia, ktori vam pomozu k vasmu vysnivanemu stastiu.... Martina, Praha

Už dlouho jsme uvažovali o tom, že budeme mít jednou dítě. Jenže pořád to s našimi nabitými kalendáři a antikoncepcí vypadalo spíše jako vzdálený sen. Touha po potomkovi postupně sílila, až převážila. Maruška a Honza nám velmi pomohli se konečně rozhoupat a odvážit se udělat důležité životní rozhodnutí. Díky tomu, že se nám s jejich profesionální pomocí podařilo se uvolnit a energeticky vzájemně sladit, šlo pak všechno celkem přirozeně a samo. Od Marušky jsme dostali krásný obrázek pro štěstí, ke kterému jsme se společně vraceli při rozhovorech o potomkovi. Honza si s námi promluvil a umožnil nám si uvědomit, že není dál na co čekat, ale ani se není třeba nijak moc snažit. Jaké bylo naše upřímné překvapení, když jsme o tři měsíce později zjistili, že čekáme Kubíka. Honza nám od té doby s Maruškou pomohli ještě několikrát. Ženu pár měsíců po porodu hodně bolely záda od neustálého nošení malého kojenečka. Spravila to jedna návštěva u Honzy a Marušky a masáž šíje a zad. Dodnes mi to není jasné, ale ta bolest se Verunce několik měsíců nevrátila, navíc jak se začala cítit o mnoho lépe, mělo to příznivý dopad i na Kubíka i na mě... Petr a Veronika, Praha

Dva roky jsem nemohla otěhotnět a protože byl hormonální problém na mé straně, prošla jsem na klinice umělého oplodnění neúspěšně všemi procedurami, které předcházejí poslední možnosti – umělému oplodnění. První umělé oplodnění probíhalo od začátku špatně. Byla jsem velmi nervózní, vše pro mě představovalo velký stres, každý krok neprobíhal tak, jak měl a výsledek se tedy nepovedl. Všechny naděje jsem opět vložila do dalšího cyklu umělého oplodnění. V tu dobu jsem potkala Marii a i přes moji nedůvěru v „neklasickou“ medicínu, jsem si od ní nechala namalovat obrázek a podat vysvětlení, které zpětně překvapivě popisovalo průběh druhého umělého oplodnění. Honza mě zharmonizoval a dodal mi energii. Celým druhým cyklem umělého oplodnění jsem prošla klidná, pozitivní, s důvěrou v úspěch. I když vše neprobíhalo úplně ideálně, vnitřně jsem cítila klid a měla pocit, že to dobře dopadne. A taky že ano. Narodila se nám zdravá holčička a dva roky po ní po naprosto přirozeném početí druhá. Marie s Honzou mi dodali pozitivní energii, víru v úspěch a vnitřní klid, což bylo pravděpodobně to klíčové pro mé otěhotnění... Karolina, Praha 

O maminky pečujeme i během těhotenství  

Maminky k nám dochází na těhotenské masáže (nutné potvrzení od lékaře o zdravotním stavu ženy) a také se poradit s výživový poradcem, zda jejich jídelníček odpovídá zvýšeným nárokům jejich těla na pestrou stravu s dostatkem vitamínů a minerálů.

Předporodní péče

Mnoho žen má pozitivní zkušenost s tím, že kraniosakrální terapie jim úspěšně pomohla s přípravou na přirozený porod. Terapie může také například pomoci ženskému tělu připravit se na porod či může pomoci s problémy s bolestmi pánve, páteře, dělohy, vysokého krevního tlaku, nízkého imunitního systému, únavy či bolestmi hlavy. Váha a růst miminka může například působit tlak na páteř. Právě bolesti bederní páteře, tlak na stydkou kost nebo problémy s pánví v době těhotenství jsou nepříjemnými jevy, se kterými se nastávající maminky mohou setkat. Kraniosakrální terapie podporuje volný a symetrický pohyb v pánvi a v křížové kosti a tím tedy vede k snadnějšímu a přirozenějšímu porodu k užitku miminka i maminky. Ošetření může pomoci s vyrovnáním hormonální hladiny u žen a tím může pomoci odstranit napětí a stres před porodem.

Poporodní péče o miminko

Mnoho problémů, které se objevují později v životě malých či větších pacientů, se vztahuje právě k nevyřešeným porodním traumatům (jako například císařský řez nebo porod kleštěmi). Což také může souviset s problémy s chováním nebo učením, které se vyskytují u dětí v pozdějším věku. Jedním z problémů je například komprese hlavičky, která vzniká při porodu při průchodu porodním kanálem, což pak ovlivňuje hlavně postavení kraniálních kostí hlavy. Tato komprese je způsobena měkkostí kraniálních kostí u dětí, které jsou sice uzpůsobené k snadnějšímu průchodu kanálem, ale ne vždy se pak vrátí do původních pozic, což poté vede k různým problémům u dětí. Kraniosakrální terapie může pomoci matce i dítěti k uzdravení se z bolestivého procesu porodu. Nejlepší čas, kdy začít pracovat, je tedy ihned po porodu zvláště, když to byl porod komplikovaný.

Jaké druhy problémů může řešit terapie:

* obnovení sacího reflexu u dětí
* srovnání kraniálních kosti hlavy u miminek
* problémy s krční páteří, bolestmi hlavy nebo problémy s klouby u dětí
* nespavost u dětí 
* zažívací problémy
* trauma z těžkého porodu
* růstové a rozvojové problémy
* pomáhá ženině tělu se zotavit z porodu 

Tato terapie dotekem probíhá v oblečení a nikterak miminko nezatěžuje. Je krásným prožitkem spojení léčivého doteku i pro terapeuta, který s děťátkem pracuje.

 

Baby masáže

Masáž miminek a dětí je tou nejjemnější formou masáže, která má podobu hlazení a dotekové relaxace. Dětem přináší užitek po stránce fyziologické i emocionální. Tato doteková terapie je mnohostranně prospěšná – od většího váhového přírůstku u předčasně narozených dětí až ke zlepšení vnímavosti a mentálního rozvoje. Celkově zvyšuje odolnost organismu dítěte a pomáhá mírnit běžné potíže od koliky a prořezávání zoubků až po bolesti ucha a katar dýchacích cest, pozitivně ovlivňuje stavy alergiků.

 

 

 

Přínosy baby masáže:

* rozvíjí pocit lásky a bezpečí
* pomáhá odstranit poporodní traumata
* zlepšuje psychomotorický vývoj dítěte
* přispívá k podpoře spánku, ke zklidnění 
* napomáhá dětem k lepšímu dýchání a zažívání
* zlepšuje stav pokožky
* posiluje pouto mezi rodičem a dítětem
* zlepšuje komunikaci a harmonii v rodině 

U větších dětí pomáhá s problémy s dyslexií, dysgrafií, poruchami pozornosti apod., ulevuje při sportovní zátěži, učí odpočívat a relaxovat.

 

Terapie hrou pro děti 3-12 let

Terapie hrou je pro děti to samé, jako pro dospělé poradenství. Hra je pro děti přirozený způsob komunikace, přesně tak jako je pro dospělé přirozený dialog, rozhovor. V herně se používají hračky jako slova a hra je řečí dítěte.

Dětem jsou v terapii hrou poskytnuty speciální hračky, které jim umožní vyjádřit to, co se jim těžko vyjadřuje slovy. Když se děti mohou v bezpečném neinvazivním prostředí vyjadřovat, začnou se cítit lépe, protože uvolnili svoje pocity. Jako rodič jste pravděpodobně zažili to samé, když Vás něco trápilo, či znepokojovalo. Když se Vám naskytla možnost někomu říci své starosti, někomu komu na Vás záleželo a porozuměl Vám, přineslo Vám to jistě pocit úlevy a lépe se Vám pak s problémem vyrovnávalo. Něco podobného je pro děti - Terapie hrou.

Většina dětí v určitém období dětí prožívá jisté těžkosti (doma, ve škole, při rozvodu rodičů, při vážném onemocnění členů rodiny, ve vztazích s jinými dětmi, při narození sourozence, adaptace na nové prostředí…ad.)anebo se začnou chovat tak, že znepokojují rodiče či jiné vychovatele.

Některé děti potřebují více pomoci v určitých situacích, než jiné.

Všeobecně se dá říci, když jste vy, učitel Vašeho dítěte, či lékař znepokojeni jeho chováním nebo má dítě obtíže přizpůsobit se změnám, které život přináší.

Terapie hrou je doporučený způsob neinvazivní a bezpečný způsob terapie pro Vaše děti.