ZÁŘÍME NA CESTĚ K VAŠEMU ZDRAVÍ

Masáže patří mezi nejstarší, nejvíce používané a nejoblíbenější regenerační procedury. Celková masáž působí na celé tělo i psychiku. 

Masážní techniky, jako jsou hlazení, hnětení, tření, poklep, sekání a vibrace, podporují prokrvení svalů a tkání, regulují svalový tonus a tiší bolesti. Zároveň snižují vylučování stresových hormonů a podporují produkci endorfinů nebo pocit uvolnění, který navozuje hormon oxytocin.

Je dokázáno, že již po třech celistvých masážích výrazně ustupují deprese i svalové kontrakce.

Nabízíme nejrůznější formy masáží, z nich mnohé patří do terapeutických. 

Indikace: kontrakce svalstva, svalové zatvrdliny, chronické bolesti zad, lehlá vychýlení plotének, příprava před sportovním výkonem a regenerace svalů po výkonu.

 

Jaká masáž je pro vás ta pravá? 

Žijeme v době, která na nás klade mnoho nároků, a tak není divu, že si občas připadáme vyčerpaní, cítíme bolesti zad a hlavy. Tehdy můžeme dojít k závěru, že by nebylo špatné vyzkoušet masáž.

Někdo jde na masáž opravdu jen při potížích, u někoho se z toho postupem času vyvine pravidelný relaxační rituál. 

Máme pro Vás připravenu širokou nabídku masáží:

 

Sportovní, regenerační a terapeutické masáže

Jedinečný přístup k masážím a terapiím u nás naleznou malí i velcí sportovci s jednostranným zatížením pohybového aparátu.

Zdravotní lymfodrenáž vyhledávají lidé s otoky, únavou i vážnými zdravotními problémy.

Odbornou péči věnujeme ženám během těhotenství a po porodu. 

 

Gua Sha masáž - baňkování

Využívá shodné energetické dráhy (meridiány) a body jako akupunktura, ale stimulace akupunkturních bodů se provádí odlišně - podtlakem, třením. V tradiční čínské medicíně se používá působení baněk (nebo speciálních destiček) nejenom při bolestech pohybového aparátu, ale i k mírnění vnitřních potíží. Účinek baňkování se zvyšuje přikládáním baněk na oblasti akupunkturních bodů. Baňky a baňková masáž působí fyzikálně a reflexně. Zároveň je také výrazně ovlivňován metabolismus organismu, neboť v okolí přiložené baňky dochází k rychlejší látkové výměně. Lze šetrně a účinně pomoci při bolestech zad, uvolnit ztuhlé svaly, blokády kloubů apod.

 

Klasická masáž

Tento druh masírování je užíván k mírnění bolestí, regeneraci svalů, ztlumení napětí a uklidnění celého organismu. Může být celková nebo zaměřena jen na vybrané části těla. Je vhodná jako prevence před onemocněním, odbourává stres, uvolňuje ztuhlou šíji, ramena, záda, končetiny, podporuje detoxikaci organizmu a navozuje příjemné uvolnění těla.

 

Manuální lymfodrenáž

Lymfodrenáž je jemná masážní technika, která pomáhá rozproudit mízní systém. Jeho správná funkce hraje rozhodující úlohu v efektivitě imunitního obranného systému organizmu. Lymfatické masáže pomáhají při otocích, celulitidě, jizvičkách, migrénách, čerstvě zahojených zraněních, detoxikaci a také zvyšují celkovou obranyschopnost organizmu.

 

Reflexní lymfatická masáž

RLM je jemná a účinná metoda čištění lymfatického systému prováděná na ploskách nohou. Pomáhá při imunitních onemocněních, poúrazových stavech, otocích, kosmetických i psychosomatických problémech. Lze ji aplikovat i v případech, kdy klasická manuální lymfodrenáž nejde použít. Nepůsobí tak razantně jako manuální mechanická lymfodrenáž, ale působí dlouhodoběji a víc stimuluje tělo k čištění.

 

Reflexní masáž 

Reflexní masáž chodidel je výborná preventivní a léčebná metoda. Může okamžitě ulevit od akutní bolesti nebo potíží. Provádí-li se pravidelně několikrát denně, může pomoci i při dlouhodobých chronických onemocněních, kdy klasická léčba nezabírá. Je vhodná i tam, kde organismus je přetížen dlouhodobým užíváním léků (alergie, dlouhodobá hormonální léčba), nebo když podávat léky nemůžeme, např. u malých dětí, těhotných žen.

 

Sportovní a rekondiční masáž

Tento druh masáží je určen zejména k osvěžení a odstranění únavy. Přispívá k regeneraci svalstva, brání zkracování jednotlivých svalů a zvyšuje jejich elasticitu. Působí též příznivě na krevní oběh. Prostřednictvím lymfatického  systému z těla odstraňují veškeré škodlivé látky.

 

Těhotenská masáž

Je úžasnou volbou pro nastávající maminky, jak ulevit od bolesti, navodit pocit úlevy a pohody. Při těhotenství dochází k veliké zátěži určitých partií a úkolem maséra je utlumit vzniklé bolesti.Masáž v období gravidity zklidňuje a přináší budoucí mamince jistotu a důvěru, připravuje ji na lehčí porod. Masáž se provádí na boku, případně v sedě. Vždy se používají polštáře na vypodložení těla a deka. Nastávající maminka se cítí velmi příjemně a důležitou roli hraje (a to doslova) i relaxační hudba.

 

 

Luxusní relaxační masáže

Exkluzivní relaxační techniky masáží Vám umožní zapomenout na stres a starosti, kterými se každý den zabýváte. Uvolníme vaše tělo i mysl. 

 

Ájurvédská masáž

Tato masáž se v dnešní době stává čím dál více populární pro svou schopnost uvolnit celé tělo i mysl od každodenního stresu, dokáže účinně působit na vylučování toxinů. Díky modernímu způsobu života, konzumaci konzervovaných, či jinak upravených potravin a užívání léků se do našeho těla dostává velké množství chemických látek, které se postupně hromadí a narušují energetickou rovnováhu. Při masáži dochází k vyloučení toxinů uložených hluboko ve svalových tkáních, kostní hmotě i kůži, což napomáhá opětovné regeneraci. Příznivě také ovlivňuje všechny systémy v našem těle; lymfatický, trávicí, dýchací, imunitní, nervový, pohybový systém a podporuje také krevní oběh. Ajurvédská masáž kladně působí na psychický stav jedince a doporučuje se rovněž při poruchách trávení či nespavosti. 

 

Aromaterapeutická masáž

Aroma masáž je jemná, ale intenzivní masáž celého těla. Plošnými hmaty jemným tlakem vtíráme do pokožky právě pro Vás na místě namíchanou směs esenciálních olejů. Silicové oleje jsou při aromaterapeutické masáži kombinovány tak, aby byl zvýšen jejich terapeutický účinek. Použití směsí olejů v rámci masáže umožňuje zmírňovat fyziologické a citové symptomy při jediném zákroku. Vůně působí na emoční centrum mozku („limbický“ systém), které ovládá naše pocity. Konkrétní aromaterapeutické silicové oleje lze použít při léčbě konkrétních zdravotních problémů, k obnovení harmonie mysli a těla, která je nutná pro optimální zdraví a dobrou vitalitu. Tato terapeutická procedura využívající aromatické silicové oleje je velice příjemná a účinná.

 

Havajská masáž

Masáž se zaměřuje nejen na fyzický aspekt ozdravění lidského těla (stimulace krevního oběhu a lymfatického systému, podpora přirozené detoxikace těla, uvolnění kloubů, odstranění bolesti a stažení svalů), ale také na rozvoj psychické a duchovní roviny. Speciální technika a taneční rytmus havajské masáže vyvolávají hluboký terapeutický účinek, který odstraní napětí, odbourá stres a nabije tělo i duši pozitivní energií. Klient se tak snadno může odpoutat od každodenní reality a soustředit se jen a jen na sebe a na svou relaxaci.

 

Indická masáž hlavy a šíje

Tato starověká ajurvédská technika masáže harmonizuje tělo i duši. Účinně zbavuje stresu, napětí a odstraňuje migrény. Okysličuje mozek, zlepšuje koncentraci, pomáhá proti depresím a úzkostným stavům. Výrazně vylepšuje stav pokožky hlavy, vlasy jsou po pravidelné masáži hustší, lesklejší a celkově kvalitnější.

 

Masáž lávovými kameny

Je exkluzivní terapií, která spojuje teplo sálající z přírodních kamenů a speciální masážní techniky do nezapomenutelného zážitku. Lávové kameny jsou zahřívány ve vodní lázni a jejich hladkým povrchem je za pomoci aromatických olejů masírováno celé tělo. Pomáhají odstraňovat blokace na důležitých bodech (meridiánech) a rozproudit tok energie v těle. Masáž lávovými kameny má vysoký terapeutický a relaxační účinek. Stimuleje krevní oběh a lymfatický systém, hluboce relaxuje a harmonizuje, prohřívá celé tělo a pomáhá detoxikaci organismu.

 

Masáž rituál pěti elementů - Indie

Jedná se o masážní rituál inspirovaný Indií. Je to rituální nádherná masáž, která trvá 90 minut a postupně využívá techniky blízké jednotlivým elementům dle indické filozofie- Země, voda, vzduch, oheň a akáša (éter, prostor). Tento rituál má silné harmonizační účinky na celého člověka ve všech jeho vrstvách a také na rozproudění a zharmonizování jemných tělesných energií. Silný účinek tohoto rituálu se projeví také v pozitivním naladění psychiky a přetrvávajícím pocitu lehkosti. Masíruje se celé tělo, záda a šíje, nohy, ruce a hlava. Element země symbolizuje silná, přesto příjemně harmonizující masáž přes ručník či pokrývku těla. Element vody symbolizuje masáž olejová, s použitím kvalitního kokosového oleje. Tahy této masáže jsou podobné vlnám na moři. Element vzduchu symbolizuje jemná masáž vlasové části hlavy. Element ohně symbolizuje masáž horkými lávovými kameny. Element akáša symbolizuje klidová závěrečná fáze s působením energie prány. Pro maséra je důležité pozitivní naladění před a při samotném rituálu.

 

Novinka: Vibrační meditativní dechové masáže 

Vibrační meditace Sate

Sate zklidňuje mysl, kde v klidu a pohodě sledujeme jednotlivé myšlenky a soustředíme se na vnitřní pocity a vjemy. Zážitky v průběhu vibrační meditace sate, jsou individuální u každého jiné a reflektuji náš zdravotní stav a naší psychiku. 

Navozuje se emoční vyrovnanost, změny nálad, zdánlivě bezdůvodné epizody přehnaného smutku, strachu, zloby, deprese. Projevy opakovaných vzpomínek a potlačených emocí z našeho vědomí během samočistícího procesu. Změna stavy vědomí, zvýšená vnímavost, spontánní transy, mystické zkušenosti, astrální obrazy, podivná aktivita nebo blažené pocity.

Vibrační meditaci sate, dochází k odstranění stávajících rušivých emocí, které mají vliv na naše zdraví a projevují se v různých bolestech nebo jako vnitřní smutek, zloba nebo naopak radost.

Uvědomělé rozpoznáváme naše vjemy, prožitky a nereagujeme na ně. Pouze je pozorujeme vědomým vnímáním. Takový přístup nám dává, nový časový úsek mezi pocitem a reakcí. Umožní mám reagovat na podněty novým přístupem.

Vědomé vnímání nás zprošťuje myšlenek, které nás trápí. Místo abychom se s nimi zabývali, oprostíme se od původních nepříjemných pocitů. Pokud vnímáme například vztek dostatečné dlouho. Uvidíme, že se změní na něco jiného, jako je pocit křivdy, smutku a pak vymizí. Není svázáno starými návyky a není zatíženo minulosti, ale dává nám možnost vidět věci nově.
  
V průběhu vibrační meditace sate, přecházíme ze sati do satori dýchání:
  
S a t i  je  schopnost prožívat psychické a tělesné jevy. Zvyšuje vnitřní a vnější bdělost, toto co probíhá v přítomném okamžiku. To napomáhá k tomu, že si vědomě uvědomujeme současné bolesti a pocity. Změní se i náš celkový pohled na dění kolem. Situace vyhodnotit a řešit s jiného pohledu. V meditaci se soustředit na celou oboustrannou dráhu dechu a jen tak se naučíme bdělostí, která nám vytváří podmínky
k řešení věci novým způsobem.

S a t o r i  je  vnitřní procitnutí, vhledy, které při meditaci, řeší podvědomě náš současný tělesný a duševní stav přítomnost a budoucnost. Rytmickým podvědomým dýcháním okysličujeme tělo do takové míry, že se z buněk uvolňují potlačované emoce. Prožijeme extázi univerzálního pročistění, naše vnitřní traumata se uvolní a získáme pohodu a klid.
  
Více informací: https://cviky.7x.cz/cen-tao/vibracni-meditace-sate