ZÁŘÍME NA CESTĚ K VAŠEMU ZDRAVÍ

Věnujete se sportu a Vaše tělo při něm dostává pořádně zabrat? Stává se, že Vám bolest svalů a kloubů znemožňuje pořádně si aktivitu užít? Nebo máte nějaké zdravotní problémy, které Vás limitují? 

Úkolem různých druhů fyzioterapie je nacházet chyby v držení těla a cíleně korigovat ochablé svalstvo. Fyzioterapie, zejména komplexně pojatá, působí na tělo a jeho prostřednictvím i na mysl a duševní pohodu. Vhodným doplněním terapie jsou pak masáže.

Kinesiotaping

Kinesiotaping je metoda, která za pomoci pružných pásků ovlivňuje oběhový a pohybový aparát. Největší výhodou kinesiotapingu je skutečnost, že působí 24 hodin denně, až 7 dní. Přitom člověka nijak neomezuje v jeho pracovních nebo sportovních aktivitách. Na rozdíl od různých ortéz a bandáží je pro tělo přirozenější, že se lepí přímo na kůži. Pohyb těla tedy neovlivňuje žádný další předmět, který je pro něj nepřirozený.

Indikace: nesprávné držení těla, svalové zatvrdliny, ischias, bolesti zad, svalové dysbalance, uvolnění svalu, svalové fascie, kloubního pouzdra, vazů a šlach (měkké tkáně), prevence vzniku úrazu, prevence přetížení oslabených měkkých tkání, řeší bolesti zad, krční páteře, skoliozy, ulevuje od bolesti zubů, hlavy a stavech migrény,napravuje vbočený palec, napomáhá při léčbě syndromu karpálního tunelu, zlepšuje dýchání při astmatu, řeší problémy s tenisovým a golfovým loktem, pomáhá při problémech s klenbou nohy, urychluje hojení kloubních zranění atd.

Chiroterapie

Pomocí různých technik pomáhá uvolňovat ztuhlé svalstvo či blokády obratlů a kloubů. Jejím polem působnosti je právě protahování a roztahování kontrahovaného svalstva jako usazování posunutých kloubů. Velmi účinná metoda, která může být prováděna pouze specialistou.

Indikace: ischias, houser, kontrakce svalstva, špatné držení těla, blokády, gynekologické problémy atd.

 

Profesionální sportovci a sportovní týmy 

 

Mentální trénink sportovců s Honzou Moravcem 

Specializujeme se na práci se sportovci, kteří chtějí dosahovat lepších výsledků, maximalizaci jejich výkonu a osobní rozvoj. Možná Vás zajímá, v čem by Vám mohl být mentální trenér užitečný.  S klienty nejčastěji pracujeme na těchto výzvách:

  • V tréninku se mi daří, ale při zápase "ztuhnu" a nemohu podat 100% výkon.
  • Do některých soutěží/zápasů nastupuji s myšlenkou porážky.
  • Během výkonu ztrácím koncentraci a dělám chyby. 
  • V průběhu soutěže/zápasu mě rozhodí vlastní chyba. Navíc jich potom dělám ještě více. 
  • Mám problémy zvládat emoce.
  • Můj výkonnostní růst se zastavil. Nepomohla ani změna v tréninku. 
  • Jsem po zranění a nedaří se mi vrátit do původní formy.
  • Nerozumím si s trenérem/spoluhráči. 

V případě, že máte zájem o posunutí Vašich schopností na samou hranici Vašeho potenciálu, kontaktujte nás!

 

Dětské sportovní týmy

Pro děti máme připravená setkání na různá témata - výživa malých sportovců, regenerace, techniky správného dýchání, práce se stresem apod. Dále nabízíme masáže, fyzioterapii, kinesiotaping.

Čeká váš tým důležitá sportovní událost a chcete mít děti po fyzické stránce připravené k podání toho nejlepšího výkonu? Náš masér pojede s vámi a ještě si s ním mohou děti zažít spoustu zábavy a her v čase, kdy tým relaxuje po výkonu.

 

Dynamické cviky pro zdraví a formování postavy pro všechny zájemce

Cviky pro zdraví je sestava cviků, které pomocí správného dýchání podporují proudění energie v našem těle. Tato energie svojí vibrací posiluje všechny vnitřní orgány a celou nervovou soustavu. Stabilizuje zdraví, působí preventivně proti všem chorobám a léčí naše nemocné orgány. Pomáhá obnovit sílu našeho instinktu i intuice a prodloužit naše mládí. 

Vnitřní cviky pro zdraví jsou opakem fyzických tělesných cviků a různých sportů, které nám dávají tělesnou krásu, ale často zatěžují chod vnitřních orgánů, protože narušují jejich jemnou činnost. Teprve využíváním obou systémů lze dosáhnout dokonalé harmonie našeho těla i duše. Když se při provádění uvedených vnitřních cviků pro zdraví. Zaměříme-li se na vědomé a řízené dýcháním u jednotlivých pozic prováděného cviků. Transformuje a koncentruje se vnitřní energie v dynamickou sílu - cirkulace energie, tonizace prostřednícím drah i bodů meridián.


Jednoduchý systém denních dýchacích cvičení s plným nádechem a dlouhým výdechem je základ dynamických vnitřních cviků pro zdraví,které navozují vzájemnou harmonie mezi jin a jang, čímž stabilizují zdraví v organismu a posilují tělo i duši. Pak tyto dynamické vnitřní cviky pro zdraví, pomoci řízeného dýchaní stimulují, posilují a zpevňují všechny důležité svalové skupiny Trvalé formují  postavu, podstatně snížuje váhu a zlepšují držení těla. Zvyšují vitalitu a stabilizují emoce i tělesnou odolnost.

Pomáhají udržovat pružnost a odolnost celého nervového systému. Odstraňují stres a napětí. Jsou-li nervové impulsy pomalé, jsou pomalejší i fyzické a mentální reakce a tím dochází k projevu stárnutí. Cvičení zajišťuje klid a pohodu, zvyšuje aktivitu a vitalitu. Dojde k rovnováze energie těla i duše. Pravidelné provádění uvedených dynamických vnitřních cviků pro zdraví, Vám pomůže, cítit se mnohem mladší a vitálnější, navodí dobrou náladu. Zbaví Vás všech neduhů a negativních myšlenek.

Dynamické vnitřní cviky pro zdraví jsou cviky zaměřeny na umění pohybu a rytmu, pomoci hlubokého nádechu a dlouhého výdechu. Stimulují organismus,vyrovnávají hladinu energie a zlepšují funkci samotných vnitřních orgánů. Stabilizují zdraví a prodlužují lidský život.
 
Více informací zde: https://cviky.7x.cz/cen-tao/dynamicke-cviky-pro-zdravi